6. ročník LIPRDu zná svého vítěze

01.03.2011 19:14

Posledním turnajem v sobotu 26.2.2011 vyvrcholily boje o vítězství Ligy Pro Radost 2010. Dva favority, náš tým Smailíků a Pohodáře, dělily pouhé 3 body. Bohužel, úvod turnaje Smailíkům vůbec nevyšel. První dva zápasy prohráli, ve třetím uhráli pouze set a získali tak první bod. V dalším, doslova bratrovražedném, klání vybojovali cenné tři body na týmu Slavoje. Pohodářům se dařilo lépe a během turnaje získali více bodů. Osud tomu chtěl a tak poslední zápas turnaje mezi Smailíky a Pohodáři byl současně i finálem celé ligy. Vítěz zápasu bral vše. První set Smajlíci vybojovali nejtěsnějším poměrem 25:23. V druhém setu měli navrch Pohodáři a zvítězili v něm 25:20. Rozhodnout musel poslední, zkrácený set. Smailíci dobře nastoupili a první půli vyhráli 8:4. Po změně stran zbývalo vybojovat 7 bodů. Jak snadné se to zdá, ale jak těžké je body uhrát. Nervy drásající duel, sledovaný všemi účastníky ligy, ukončil výtečně směřovanou směčí Honza Kupilík a tak se neuvěřitelné stalo skutkem. Smailíci, ve složení Iva Erbenová a Jindra Gill na nahrávce, Honza Vychytil a Hani Erbenová na smeči a Honza Kupilík a Milan Ehrenberger na blocích, vybojovali historicky prvé vítězství ligy LIPRDu 2011 pro naše barvy. Putovní pohár bude po dobu příštího roku dlít v holešovických končinách. Sláva vítězům, čest poraženým.